جستجو و ثبت دامنه

در تاریخ : ۱۶ بهمن , ۱۳۹۶
توسط : علی فرمانی
بازدیدها : 415

ثبت دامنه

ثبت دامنه اولین قدم جهت داشتن یک وب سایت کاربردی می باشد ، در صورتی که نام مناسبی به عنوان نام دامین در نظر بگیرید می‌توانید جایگاه ویژه ای در فهرست سایت های جستجو شده پیدا کنید ، ثبت دامین مناسب تاثیرگذارترین بخش یک وب سایت خوب است ، در صورتی که وب سایت شما شامل گرافیک ظاهری مناسب و محتوای کاملی باشد ، اما دامنه ( دامین ) انتخابی شما نامناسب باشد ، تمام زحماتی که در طراحی وب به کار گرفته اید از بین خواهد رفت. به عنوان مثال ثبت دامین طولانی ، امکان بروز اشتباه تایپی را بالا برده و دسترسی به وب سایت را به مخاطره می‌اندازد.

 

دامنه ، دامین یا دومین در فارسی به معنی قلمرو یا گستره می باشد که محور اصلی وب سایت ها و کلیه فعالیتهای آنلاین و تجارت های الکترونیکی است ، دامین همیشه با یک پسوند همراه بوده و با نقطه از آن جدا می شود. (مانند .com, .ir, .net, .org و …)

نام دامنه (Domain) نشان دهنده محتوا و خلاصه مطالب و عناوینی است که کاربر اینترنتی انتظار دارد با آن روبرو شود ، به عبارتی دیگر نام دامنه (Domain) گویای هدف طراح وب سایت است و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، از این رو انتخاب نام دامنه بسیار حیاتی و تاثیرگذار است.

چرا دامین خود را در میزبان وب هاست ثبت کنیم ؟

  • ثبت دامین دلخواه در هر لحظه، در تمامی ساعات و روز های سال ۲۴/۷
  • ثبت دامین به نام متقاضی
  • دسترسی قفل کردن دامین برای امنیت بیشتر
  • امکان تغییر name server های دامین توسط مالک دامین
  • امکان ثبت name server های اختصاصی دامین با IP های مورد نظر

 

میزبان وب هاست به عنوان یکی از ثبت کنندگان دامین در ایران ضمن ارائه تخفیف ویژه جهت ثبت دامین های ir ، خدمات دامین را نیز به صورت آنلاین و ۲۴ ساعته ارائه می نماید .
همچنین ثبت دامین های بین المللی میزبان وب هاست در رجیسترار اوپن پروایدر صورت می پذیرد. در این رجیسترار با وجود تحریم های موجود امکان ثبت دامین برای ایرانی ها وجود دارد .

 

برای مشاهده قیمت ها و جستجو و ثبت دامنه کلیک نمایید